Amerikan club  

•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

©2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - dikkat-dikkat
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

dikkat-dikkat View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
hakandag

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 2:38 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaþar,uzun zamandýr uygulanmayan emniyet kemeri uygulamasý istanbulda yeniden uygulanmaya baþanmýþtýr ben sabahleyin etilerden köprü giþelere giriþte uygulamaya denk geldim emniyet kemeri takmayý ihmal ettigim için ben ve benim gibi birsürü kiþi ceza yedi .sizler hem kendi emniyetiniz -bütçeniz hemde sevdikleriniz için emniyet kemerinizi takmayý ihmaletmeyin- hayata baglanýn Idea uyandýrayým hatýrlatayým dedim Wink gerkese selamlar
View user's profile
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardýr,Daha iyisi için reklamlarý týklayýn...

Posted: 0 Back to top

81olds

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 2:42 pm Reply with quoteBack to top

bu aralar zaten herþeye takýlýyolar polisler cam filmi egsoz müzik sistemi araba düþüklügü gibi þelere ufaktan takmaya baþadýler ilerde noolur kimbilir ..!
View user's profile
_sinan_

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 3:25 pm Reply with quoteBack to top

bide þey duymuþtum eds sisteminde kemer oalyýnýda denetliceklermiþ , dogrumu degilmi bilmiyorum..
View user's profileVisit poster's websiteMSN Messenger
kemalakel

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 8:37 pm Reply with quoteBack to top

Bizim memleket çok tuhaf, V8 motorlu bir arabaya bu fazla ses yapýyor diye ceza yazmaya kalkan adam gördüm, (trafik polis memuru).
Emniyet kemeri nedense hususi araçlarý kapsýyor, ticari araçlara mecburiyet yok, Neden; Gerekçe þu örnegin bir taksici zýrt pýrt arabadan iniyormuþmuþda onun için emniyet kemeri takmak mecburiyeti olmazmýþ, yalanýn kuyruklusu. Taksi Bakýrköyden müþteri aldý Eminönü'ne gitti müþteri mecbur taksi þoförü degil, fakat taksici daha 100 metre gitmeden Taksime yada baþka bir yere yolcu götürdügünde kaç kere arabadan indi yada kemeri baglamak çokmu zor veya çözmek çokmu zor bu gerekçe ile mecburiyeti yok ama yanýndaki yolcuya ceza iþte çifte standart.
Ayrýca hususi bir araç 500 metre gitse bile mecburiyet var, bir ticari araç 200 km bile gitse mecburiyet yok (gerçi takýnca kimse bir þey demez) onunki can degilmide, sizde emniyetiniz için takmanýz gerek uyarýsý yapýlmýyorda yanýndaki yolcuya ceza kesiliyor.
Anlaþýlan devletin paraya ihtiyacý var, ben emniyet kemerine karþý degilim karþý oldugum salak salak gerekçelerdir ayrýca ülkede dangalakça araç kullananlar iyi kullananlardan okadar çokki bu salaklar oldugu sürece emniyet kemerinin bir emniyeti yok sadece salaklýgýn verdigi durumdan kurtamak için bir lüzum gerektiyor.
Daha durun bakalým millete baþka ne mecburiyetler gelecek.
View user's profile
hakandag

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 11:45 pm Reply with quoteBack to top

herhalde yýlsonu geldi ve elde kalan ceza koçanlarý bitecek Evil or Very Mad
View user's profile
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 12:17 am Reply with quoteBack to top

Kemere çok karsýyým sonucta söz konusu olan benim hayatým.Ama kýrmýýzý ýþýkta geçme alkollu arac kullanma bunlarýn cezasýný isterlerse 15 býn ytl yapsýnlar kýzmam baskasýnýn hayatýný tehlýke atacak herseye cezayý fazla uygulasýnlar ama beným kemerýme kaskýma karýsmasýnlar.
Bu arada emniyet genelge vermiþ araç kullananlarýn sigara içmesine ve telefonla konusmasýna çok dikkat edilecekler duyurulur.
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
DODGER

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 12:31 am Reply with quoteBack to top

FARKLI BIR ACIDAN YAKLASMAK ISTIYORUM OLAYA BENIM ARACIMIN ORJINALINDE 2 NOKTA EMNIYET KEMERI VAR YANI SADECE BELDEN BAGLANIYOR. ( HIC KONTROLE DENK GELMEDIM ) ACABA TRAFIK BUNADA BIR SEY DIYEBILIR MI ? BU TIP EMNIYET KEMERI ILE KONTROLE GIREN ARKADAS VAR MI ?
View user's profileMSN Messenger
kemalakel

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 12:53 am Reply with quoteBack to top

Araç üretildiginde emniyet kemeri beldenmiþ ne yani onu bozupta direge takýlacak hali yok, eger onada bir þey derlerse yuh artýk.
View user's profile
cemed

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 1:30 am Reply with quoteBack to top

cihangir ben machle ne zaman izmirde ddolaþmaya çýksam çogu zaman kontrol olmasa bile durduruluyorum.þimdiye kadar nie emniyet kemerin takýlý degil die her seferinde soruldu ve bende her seferinde takýlý kemeri gösterdim.ve emniyet kemeri nie böle dien çýkmadý çýkarsa da alnýný karýþarým.sen o araçla o kemerle vizeye giriyorsun.kriterlere uygun olmasa ordan vize alamaman gerekir.
View user's profileSend e-mail
captain

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 1:40 am Reply with quoteBack to top

EDS konusu yakýnda çok kiþinin canýný yakacak.pýlot bölgelerde baþamýþ durumda.bunlardan biride yeni sahra göztepe arasý.Çok yakýn arkadaþým söyledi ve birkaç minibüsçü arkadaþ da teyid etti.Emniyet þeridi kullanýlmasý halinde ceza resimli olarak geliyormuþ.Birde aracý satarken bu cezalar ödenmeden iþem yapmayacaklarmýþ.Gerçi 20 milyonluk þehirde nasýl olacak merak ederim ama yinede dikkat etmekte fayda var.
View user's profileYahoo MessengerMSN Messenger
prop

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:49 am Reply with quoteBack to top

yok kardeþ 20 milyon deil 50 milyon olsa yinede bu EDS basýyor kurallarý ihlal edenlerin ensesine.haberlerde gördüm ekran baþýndaki memurlar sn boþ durmuolar ekrana gelen görüntüden plakayý alý ceza makbuzuna mühürü pat pat vuruyolar.bi sn boþ durmuolar.bu sistem 20000 hepsinide yakalar ben bunu görüyorum gidiþattan.
View user's profile
KUZEY55

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 8:49 am Reply with quoteBack to top

Ben 1997 senesinde 56 buýck ile gezerken polis tarafýndan çevrildim ve kemerim belden takýlýydý,her þeyim de tamdý,arabam direksiz olmasýna ragmen adam niye direkte olmadýgýna taktý kafayý ceza kesmeye kalkýþtý,uzun tartýþmadan sonra araçta bekleyen amirine gittim durumu arabanýn üzerinde camlarý indirip anlattým jeton düþtü....Daha sonra amiri memura dogru düzgün araba çevirin yahu diyerek fýrça çekti..Bende dogru düzgün olmayan arabamla mutlu mesut yoluma devam ettim.
View user's profile
haluk

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 12:40 pm Reply with quoteBack to top

eds konusunda cezamý yedim bi kaç hafta ewwel köprü yollunda SmileSmileSmile postayla arabanýn resimlerini yolluolar SmileSmileSmile girerken çýkarken vs itiraz etmesi imkansýz ama emniyet kemeri gözükmüo bile ona biþey demiolar ... bagdat caddesi köy pub un üstünde ki caddedeki ýþýklardada foto çekiyolardý hiç çekilmediysem en az 10 kere çektiler ama hiç bi ceza gelmedi artk çekmiolar ztn ama ýþýklara kamera koyuldu die biliorum.... dikkatli olalým cidden giden paraya yazýk anlaþmayada gidilemio iþin kötü tarafý o SmileSmile
View user's profileSend e-mailMSN Messenger
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 1:32 pm Reply with quoteBack to top

Evet dikkatli olalým ama yakalanmamak için degil hata yapmamak için bu kurallarýn hepsi bizim için.Bazen sýksada:)
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
black1

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 5:05 pm Reply with quoteBack to top

75 Pontiac Grandam Bursada Zaferdeyken bir ara sokakta " abarýt !! " eksoz var diye baglanmýþtý.

Araba V8 bunlarýn sesi böyle , iþte motor iþte standart eksoz desede kar etmedi , bir dolu ceza kesip bagladýlar.

Ceza ödenip " abarýt !! " eksozlarý sökülme sözü ile araba güç bela 2 gün sonra kurtuldu.

Bursada gezen yeþil 69 skylark , aman diyim ayný polise yakalanma, senin hiç þansýn yok o motorla....

Laughing Laughing
View user's profileSend e-mail
haluk

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 5:41 pm Reply with quoteBack to top

araç v8 ise istersen egzostsuz da gezebilirsin yasak diil kanunlara göre ...bi kere polis bni durdurduunda 8 silindirmi dedi eet dedim ilerle dedi... susturucunun biride yoktu SmileSmile
View user's profileSend e-mailMSN Messenger
seerdiinch

PostPosted: Wed Dec 19, 2007 11:57 pm Reply with quoteBack to top

haluk wrote:
araç v8 ise istersen egzostsuz da gezebilirsin yasak diil kanunlara göre ...bi kere polis bni durdurduunda 8 silindirmi dedi eet dedim ilerle dedi... susturucunun biride yoktu SmileSmile

ama plisinde anlamasý lazým 8 den 6 dan Laughing
View user's profile
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum