Amerikan club  

Giri or Kayt Ol
•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - 400 mü 350 mi
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

400 mü 350 mi View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
erhanerdol

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 3:41 pm Reply with quoteBack to top

arkadaþar merak ettigim bi konu var 350 sanzýmanmý 400 sanzýmanmý makbul parca bakýmýndan sormuyorum sadece saglamlýk acýsýndan...
View user's profileSend e-mailMSN Messenger
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardr,Daha iyisi iin reklamlar tklayn...

Posted: 0 Back to top

acme-camaro

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 3:46 pm Reply with quoteBack to top

400 daha dayaniklidir, ama rotating assembly denen icinde donen parcalar daha agir oldugundan daha cok torq ceker... yani yapili bi 350 nin kicina 400 takmak gereksiz bir torq israfidir...

Iyi yapilmis bir TH350 sanziman, 450-500 hp seviyesine kadar kaldirir... ama taksimde satilan toplama kitlerden bahsetmiyorum, mesela TCI StreetFighter overhauling kit 350 sanzimanda 450hp ye kadar garanti veriyor...bu dmek 500hp de de calisir ama riskli yada omru daha kisa gibi...
View user's profile
erhanerdol

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 3:49 pm Reply with quoteBack to top

ya orasý tamam ben 400 þanzýmanýn mesela torku lastiklere daha iyi verdigi kanaatindeyim.. 350 sokulup 400 takýlan arabalarý gordugumde bunu yaþamýþtým.. acaba iyimi kötümü 350 sanzýman 450-500 beygire kadarya 400 dahada yuklu bi makinaya koyulabilirmi
Sundancekid
Site Admin
Site Admin

Location: I made my bone when you were going out with cheerleaders !

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 4:58 pm Reply with quoteBack to top

acmenin dedigi gibi 400lerde aktarmada daha fazla kayýp olur. saçma sapan beygir güçlerine sahip degilseniz 400e geçme gibi bir ihtiyacýnýz yoktur.

marjinal farklardan bahsetmek gerekirse; 350 biraz daha hafiftir. ayrýca 1nci ve 2nci vites oranlarý daha yüksektir (2,52 1,52'ye 2,48 1,48). farký hissedebilir misiniz; sanmam. Laughing
View user's profileVisit poster's websiteICQ Number
acme-camaro

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 5:45 pm Reply with quoteBack to top

sundance in dedigi gibi asiri beslemeli yada 250hp noslu bir 350SBC yoksa arabanda TH400 pantazi olur, yere verecegin torqu sanzimanin hareketli parcalarini dondurmek icin harcarsin ;)
View user's profile
siberbunak

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 6:04 pm Reply with quoteBack to top

þanzýmanýn içinde kýrýlan parçalar tamir kitinden çýkanlar degil ki. Bir kýsmýnýz kýrdýgým þanzýmaný gördünüz. Diþiler veya taslar dagýlýyor. Balatalarýn dümdüz olmasý ayrý konu. Taksim'e mok atmayalým pliiz, yegane redýli eveylýbýl parça kaynagýmýz orasý. Smile
acme-camaro

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 6:17 pm Reply with quoteBack to top

friction material kalitesi+ valve body modifications ;)

kirilan parcalar genelde yag basinc ve devre hatalarindan yanlis basinc binmesinden kiriliyor.... bir de ratinginin uzerinde yuklenmekten...
View user's profile
siberbunak

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 6:39 pm Reply with quoteBack to top

Aslýnda daha çok son dediginden kýrýlýyor. Yani aþýrý yüklenmeden.

Friction material kalitesi önemli ama þu da var ki Taksimden aldýgým ALTO kitindeki çelik plakalarla TCIdan aldýgým kitdeki çelik plakalar ayný çýktý. O ringlere baktým ikisindekiler de ayný marka. Bununla birlikte TCI'dan çýkan balatalar BorgWarner idi. Bakalým ne kadar dayanacaklar.

Yag basýnç hatasý aslýnda ya devrelerde arýza var ya da þanzýman yagý olmasý gereken seviyenin altýnda demek.

Valve body ile oynadýgýnda gerçekten sorun çýkabiliyor. Adamlar hep TransGo dýþýnndaki kitler sorun çýkartabilir diyor. En son alýp dagýtýp topladýgým þanzýmanýn içinden TransCO (GO degil) marka shift kit çýkmýþtý. ýanzýman oldukça geç atýyor ve 2 den üçe atarken lastikler patinaj çekiyor bir an. Bakalým ne olacak. Yine bir þanzýman toplamam lazým ve de gözümde büyüyor.

acme-camaro wrote:

kirilan parcalar genelde yag basinc ve devre hatalarindan yanlis basinc binmesinden kiriliyor.... bir de ratinginin uzerinde yuklenmekten...
acme-camaro

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 7:04 pm Reply with quoteBack to top

siberbunak wrote:
Asl?nda daha çok son dedi?inden k?r?l?yor. Yani a??r? yüklenmeden.

Friction material kalitesi Önemli ama ?u da var ki Taksimden ald???m ALTO kitindeki çelik plakalarla TCIdan ald???m kitdeki çelik plakalar ayn? ç?kt?. O ringlere bakt?m ikisindekiler de ayn? marka. Bununla birlikte TCI'dan ç?kan balatalar BorgWarner idi. Bakal?m ne kadar dayanacaklar.

Ya? bas?nç hatas? asl?nda ya devrelerde ar?za var ya da ?anz?man ya?? olmas? gereken seviyenin alt?nda demek.

Valve body ile oynad???nda gerçekten sorun ç?kabiliyor. Adamlar hep TransGo d???ndaki kitler sorun ç?kartabilir diyor. En son al?p da??t?p toplad???m ?anz?man??n içinden TransCO (GO de?il) marka shift kit ç?km??t?. ?anz?man oldukça geç at?yor ve 2 den üçe atarken lastikler patinaj çekiyor bir an. Bakal?m ne olacak. Yine bir ?anz?man toplamam laz?m ve de gÖzümde büyüyor.

acme-camaro wrote:

Yeni sanziman toplamana gerek yok ,cunki shift kitin oldugu icin 2 den 3 e gecerken minik bir patinaj sesi geliyor...normali o...

bakir rengi cikmasi gerek TCI balatalarinin, balata kacirmazsa ki bunu yuksek HP lerde hissedersin, basinc miktarin heryerde olmasi gerektigi gibi olur... bir de valve body mod.lar genelde dogru yapilmadiginda baska bir yerde basinc hatasi ve yuklenme yaratir, bu yusden dikkat ;) bir de ekstra balata icin tasi tiraslama trickini biliyorsun degilmi?
View user's profile
siberbunak

PostPosted: Thu Sep 07, 2006 7:17 pm Reply with quoteBack to top

Yeni þanzýmaný Impala için toplamam gerekiyor. üzerindekini Camaroya takacagým.

Bir de yerde duran bir sürü þanzýman var. Bari çalýþýr durumda olduklarýný bilelim de öyle dursunlar yerde.

Evet tabi o yöntemi biliyorum. çok akýllýca. Balatalarýn tepesine yerleþen spacer plate'i de inceltip daha fazla balata koyabiliyorsun. Fakat 300 beygirin altýnda veya inanýlmaz bir tork yoksa gerekli olacagýný sanmýyorum.

TCI'ýn street fighter kitini satýn alýrken soruyor balatalar kýrmýzý mý olsun yoksa normal mi olsu diye, ben daha ucuz olan BorgWarner balatalarý seçmiþtim o yüzden bendekiler kahverengi.
hkn35

PostPosted: Fri Mar 21, 2008 6:43 am Reply with quoteBack to top

SELAM BENÝM CAPRÝCE DE 400 LüK ÞANZIMAN WAR WE ÞUAN SADECE GERÝ GÝDÝYOR DRÝVE ALDIIMDA ÝSE TIK YOK GÖRüNüÞE GÖRE ÞANZIMAN CIT DEÝÞECEK AMA 400 LüK OLDUU ÝÇÝN SIKINTI ÇEKÝYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEWÝNÝRÝM(KOCA OÐLAN YETERÝNCE üZüLüYO) Smile
View user's profileSend e-mail
lowrider

PostPosted: Fri Mar 21, 2008 11:14 am Reply with quoteBack to top

ilgilenirseniz elimde bir adet th-400 GM þanzýman var, türbin ile birlikte.
View user's profileMSN Messenger
hkn35

PostPosted: Sat Mar 22, 2008 6:38 am Reply with quoteBack to top

peki nasýl yaparýz ne istiyorsun fiyat bana tamir kiti lazým ama fiyat cazip olursa neden olmasýn birde ben izmirdeyim siz nerdesiniz birde yeni üyeyüm de kusuruma bakmayýn yazým we derdimi anlatma konusunda yalnýþ anlaþýlma olmasýný istemem
View user's profileSend e-mail
lowrider

PostPosted: Sat Mar 22, 2008 11:51 am Reply with quoteBack to top

600YTL istiyorum. Ýstanbul da duruyor þanzýman.
üzerinde birtek kuyruk yok ama sizde de 400 oldugu için onu kullanabilirsiniz.
74 camarodan çýkmýþtýr. 2 bogaz karburatörlü kötü motoru oldugu için belki th-350 takarsam daha iyi olur diye degiþtirmiþtim þanzýmaný. pek bi fark olmadý Smile
porter877

PostPosted: Sun Jun 08, 2008 11:40 pm Reply with quoteBack to top

bende 6,2 dizel motor th 400 þanzumanlý bir 1978 k5 blazer var.Aracýn þanzumanýnda bir problem var.Araç geri vitese aldýgým zaman sanki parkta gibi yerinden hiç hareket etmiyor.geri vitesi kullanamýyorum.boþa aldýgým zaman ise drive daymýþ gibi gitmemesi gerekirken gaza basýnca ileri dogru hareket ediyor neden acaba ?Ayrýca bunun tamiri ne kadara mal olur acaba?þanzumandan mý yoksa tirbünden mi olur.kitlermi degiþmesi gerekiyor .þunuda söyleyim vites L1 konumundayken bir pkabý çekmiþtim 1 km kadar baya bir yag atmýþtý þansuman ondan mý oldu bilmiorum.sayýn lowrider sizdeki þanzuman duruyormu acaba hala.ve o þanzuman k5 blazere olurmu?Tesekkürler.
View user's profile
lowrider

PostPosted: Mon Jun 09, 2008 9:08 am Reply with quoteBack to top

Merhaba, 4x4 ler ile arkadan itiþilerin tek farký kuyruk ve kamalý mil (tail housing , output shaft tam türkçe karþýlýklaýrný bilmedigim için ingilizcelerinide yazdým bi yanlýþýk olmasýn) kýsýmlarý farklý diye biliyorum. kendi aracýnýzdakileri kullanabilirsiniz. þanzýmaným duruyor üzerinde kuyruk yok demiþtim ama kuyruk da var artýk tam yani.

Bana sorarsanýz sizin vites kolunuz da yada þanzýmanýn üzerindeki vites geçiþini yapan aparatta bir sorun olabilir. sýrasý karýþtýgý için bu tip bir sorun oluþmuþ olabilir.

almak isterseniz þanzýman türbin kuyruk kayýcý 600ytl .
NMD

PostPosted: Mon Jun 09, 2008 2:34 pm Reply with quoteBack to top

porter877 wrote:
bende 6,2 dizel motor th 400 þanzumanlý bir 1978 k5 blazer var.Aracýn þanzumanýnda bir problem var.Araç geri vitese aldýgým zaman sanki parkta gibi yerinden hiç hareket etmiyor.geri vitesi kullanamýyorum.boþa aldýgým zaman ise drive daymýþ gibi gitmemesi gerekirken gaza basýnca ileri dogru hareket ediyor neden acaba ?Ayrýca bunun tamiri ne kadara mal olur acaba?þanzumandan mý yoksa tirbünden mi olur.kitlermi degiþmesi gerekiyor .þunuda söyleyim vites L1 konumundayken bir pkabý çekmiþtim 1 km kadar baya bir yag atmýþtý þansuman ondan mý oldu bilmiorum.sayýn lowrider sizdeki þanzuman duruyormu acaba hala.ve o þanzuman k5 blazere olurmu?Tesekkürler.

Anlattýklarýnýz dogrultusunda: Aracýnýzý düz bir yere cekin, geri ye takýn eger ileri veya geriye ittiginizde hareket ediyorsa, aracý boþa aldýgýnýzda da ileri dogru hareket ediyorsa, Lowrider in dedigi gibi sorun teldedir. Çözümü aracýn altýna girerek, vites kolu ve þanzýman üzerindeki kulakcýk ayný konumlardayken, telin gerginliginin ayarlanmasýdýr.

Eger Ýstanbuldaysan sana yardýmcý olabilirim.
porter877

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 12:44 am Reply with quoteBack to top

yarýn ilk iþ dediklerinizi uygulayacam.inþlh dediginiz gibi basit bir ayar sorunudur.teþekkürler.
View user's profile
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum