Amerikan club  

•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

©2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - 383 stroker
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

383 stroker View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
bahadir2011

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 1:52 am Reply with quoteBack to top

383 stroker nedir arkadaşlar ya...350 motora bu kit yapıldıgında ne kadar güç artar...biraz bilgi verir misiniz
View user's profile
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardır,Daha iyisi için reklamları tıklayın...

Posted: 0 Back to top

ali

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 3:01 am Reply with quoteBack to top

Bu kit benim bildigim kadari ile performans piston ve crank ... Turbo araclarda forget pistonlar bilinir... fakat bu kiti koymak demek piston degistirmek demek crank degistirmek demek... Yani yeni bastan motor topluyorsun diyebiliriz... ben cam shaft`tan 30-40 hp aldigima gore bu kit aracina tahminim 60-90 arasi guc verir... bence 4-5 saniye arasi hizlanma sana yetecek ise cam shaft dene derim... ben1 senedir gunluk kullaniyorum hic bir sorunum yok... cok buyuk butcelerin yok ise dusunme Smile ucuz maliyetlere ayni gucu alirsin...
View user's profileAIM AddressYahoo Messenger
bahadir2011

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 3:34 am Reply with quoteBack to top

350 4 bare 300 beygir motor...motor 2500 km civarı...ali biraz yardımcı olsana ne yapabilirim rakamsal bazda cok coşmadan...fiyatlar konusunda fikir verir misin..
View user's profile
ali

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 7:10 am Reply with quoteBack to top

Kendi aracimdan ornek vermeye calisacagim ... Lt1 350 c4 corvette motoru...arac enjeksiyonlu 285 hp... 4 bare yerine aracimda BBK/Edelbrock 52mm throttle body with coolant bypass var. ekstra benzin puskurtuyor bu sistem. arastirmama gore 10 hp civari veriyormus... bence 4 bare calb. ayni gorevi gorur... 1 .6 roller rockers and high-energy valve springs from Comp Cams and Crane var. internete google`a yaz urunler cikar karsina bu arada . dereceli eksantrik, yuksek dereceli subablar, ve yaylari ile takim bu kit 35-40 araci guc alirsin... ama bence bu uygulama daha fazla guc veriyordur cunku aracimda anormal bir torq var... 2008 bmw m6 200 metre yanima yaklastirmadigimi dusunursek! MSD coil, custom Taylor wires, Bosch platinum plugs... aracta atesleme sistemi buji kablolari performans olarak geciyor kirmizi renkli... ayrica Bosh bujiler var buradanda 3-5 alinir sanirim... tabi bu yazdiklarim bir butun olarak araca guc vermekte bir eksik bir fazla gucte ne degisme olur bilemem tabi...LT4 knock module 7-10 hp chip oldugunu biliyorum ama ne ise yarar bende bilmiyorum... sanirim 4 bare carb. icin gecerli birsey olmasa gerek...
MAC 1 5/8" shorty headers, Y-pipe, both Jet-Hot coated
Hi-flow cat. custom cat-back, Flowmaster muffler egzoz sistemi headers bunu biliyorsundur zaten... bence ilk dusunulmesi gereken sey... en az 20 hp... ama muaneden gecermi bilmiyorum florida eyaletinde istersen ucak mootoru koy hicbir denetleme yok... Aluminum driveshaft bir cok kisiye sordum geneli memnun fakat kalitesizi kiriliyormus yuksek hizlarda 7-10 hp guc katar...Moroso CAI 1LE intake bellowDescreened MAF
Adjustable fan switch... performans Hava filitresi fakat bir elektrikli fan var girisinde ve motora surekli hava ufluyor... zaten arac calisinca etkisini hissediyor insan.... turbo gibi fissss diye ciddi bir ses veriyor...20-25 hp ...
sanziman cikma bulursan 6 ileri m6 oluyor sanirim kisa oranli oldikca iyidir... aracin 290 km kadar cikar ...
bu modifikasyonlari aracin ikinci sahibi yapti ben hazir aldim ... ilk surdugumde hakimiyeti kaybedecek kadar guclu diyebilirim surus kabiliyeti istiyor... Sunuda soylemek isterim yaristigim sehir ici araclarin modellerine dikkat edersen 400 uzeri guc sahibi olacagini goreceksin ... yani ls1-ls2 alinacagina lt1 motoru modlamak hem daha ucuz hemde performans acisindan daha iyi...
2008 m6- 2002 gto- yeni camaro ss ( aracin kasasi odun gibi 2 tane ss ile kalktim ikisindede zorlanmadim) 2009 m3, g35 coupe, 350z, challenger 6.0 motor olan otobanda rolling rahat gectim, yeni kasa charger rt, honda typer, s2000 ... aklima baska gelen corvette c5 ... porch 911 90 model... porsche panamera, boxer ... bu araclardan daha hizli olursun diye bilirim... sehir ici highway yaristigim araclar... ama durma isini bilemem benim genelde frenler patliyor Smile aracin hizlanma videosunu cekip merak edersen bir ara yuklerim... yeni yag degisiminde 5 saniye alti kalkiyor... son olarak mutlaka sentetik yag mobil koy buda cok onemli ...
bahadir2011

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 10:31 am Reply with quoteBack to top

bir konfigirasyon veren olsa aslında...hatta alternatifli ona göre amerikadan fiyat araştırması yapsam...gecen sitede rastladım...350 cid 4 bareye 10 kalem malzeme yazmış (524 beygirdi sanırım) yurt dışından alınmış bi konfigirasyon... panameralara biraz eksos dumanı tattırmak amacım...şanzıman 4 ileri m21...diferansiyel oranı 3.08...5 ileri richmond buldum bide 700 r4 otomatik alternatifim var...hatta hazırda 350 otomatik şanzımanım var yeni toplanmış... bir kaç hayır sever fikir verir ve global fiyat verir herhalde die düşünüyorum:D...
View user's profile
ali

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 5:31 pm Reply with quoteBack to top

craigslists diye bir sayfa var amerikada... orada araba parcasi bolumune gir eyaletlere bak tek tek... inanilmaz parcalar var... oradan ufak ufak getir... ikinci el az kullanilmis inanamiyacagin rakamlara istedigini bulursun... bazi siteler var amerikanlar ile ilgili ls1lt1 nastyz28 gibi... buralarda adamlar bulunan parcalarini yaziyorlar... oradan bakar hizlanmasini tartar olcer arabana uygularsin... panamera 300 hp Smile bence dert etme fakat aracin hizlandikca yol tutusun dusuyor ve frenlerin istedigin tepkileri vermiyor onuda bilmeni isterim... insallah hersey istedigin gibi olur... bol sanslar !
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 10:55 pm Reply with quoteBack to top

Edelbrock un performans kitleri var araştırırsanız yardımcı olabilir.

http://www.edelbrock.com/automotive_new/mc/power_package/performer_power_packages.shtml
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Mon Sep 17, 2012 10:59 pm Reply with quoteBack to top

http://www.edelbrock.com/automotive_new/mc/power_package/tek_chevy.shtml
DOGUHAN

PostPosted: Tue Sep 18, 2012 4:25 pm Reply with quoteBack to top

Yatakların arası 350 blokta ne kadar incelir bilmiyorum ancak Serdar abi 400 bloğu 454 strokerla kullanmak pek verimli değil demişti yamulmuyorsam.
View user's profileVisit poster's websiteMSN Messenger
nitrullah

PostPosted: Tue Sep 18, 2012 8:11 pm Reply with quoteBack to top

383 Stroker kit leri genelde bizim lt1 motorlara yapıyorlar ancak forumlarda gördüğüm kadarıyla genelde insanlar lt4 dönüşüm kiti yapıyorlar ve 330hp oluyor. 383 stroker kit yaptığında yeniden pcm programlanması gerekecek ve hakkıyla yapacak kişi tr de varmı bilmiyorum. Lt4 dönüşümünde sadece knock module değişimi yeterli diye biliyorum.
View user's profile
bahadir2011

PostPosted: Tue Sep 18, 2012 10:10 pm Reply with quoteBack to top

bir reçete yazan yok mu performans için arkadaşlar...Smile
View user's profile
ali

PostPosted: Wed Sep 19, 2012 1:13 am Reply with quoteBack to top

lt4 dönüşüm kiti benim bildigim kartus gibi birsey... sadece yazilim ile 280 hp araci 330 yapar mi? Benim araca uygulamis ... bukadar guc verirmi gercekten... Birde bolt-ons nedemek? bende bunu tam anliyamadim forumlarda okuyunca... adam aracina hava filitresi takiyor bolt-ons yaziyor... standart degil mi demek?
nitrullah

PostPosted: Wed Sep 19, 2012 8:49 am Reply with quoteBack to top

Bir düzeltme yapayım lt4 kiti yazılım, kapaklar, manifoldu değiştiriyor. Sadece pcm içindeki knock module LT4 ün modulu takılarak LT4 olmuyor. Ben yukarıda sadece knock module değiştirilerek pcm in revize edilebildiğini belirttim. Yoksa sadece module değişimiyle 330hp olmuyor. Bu yüzden lt4 manifoldu kırmızı olur. Ben tr de görmedim ama sadece bir c4 corvette de varmış lt4. Gransport c4 motorudur zaten. (camaro 30.yıl özel üretim ve firehawk transam ler de var). LT5 i hiç görmedim de duymadımda tr de ama LT1 i LT5 yapmak imkansız diye biliyorum.
View user's profile
nitrullah

PostPosted: Wed Sep 19, 2012 9:14 am Reply with quoteBack to top

buyrun buda lt1 to lt4 kit. Ancak lt4 manifoldu eksik olduğu belirtilmiş.

http://www.gmpartsdirect.com/results.cfm?partnumber=pk12550630
View user's profile
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Wed Sep 19, 2012 10:35 am Reply with quoteBack to top

bahadir2011 wrote:
bir reçete yazan yok mu performans için arkadaşlar...Smile

Reçeteyi Edelbrock vermiş yukarda koydugum linkleri bir inceleyin.
ali

PostPosted: Wed Sep 19, 2012 9:51 pm Reply with quoteBack to top

nitrullah tesekkur ederim bilgilerin icin Smile aracin uzerindeki parcalar listeye bire bir uyuyor... hali hazirda lt4 motor varmis bilmiyormusum...
bahadir2011

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 3:57 am Reply with quoteBack to top

cu: 350
heads: Air Flow Research 195, with 2.02/1.60 in. valves.
intake: Edelbrock Victor Jr.
cam: Comp Cams mechanical roller 242/248° 0.578/0.584
rocker:Comp Cams Pro Magnum roller, 1.52:1
headers: 1 3/4 in. headers with 3 in. Flowmasters
piston: GM high-silicon aluminum
rods: stock
crank: GM forged
distributor: GM HEI
timing: 35°
comp. ratio: 9.97:1
hp:523 @ 6600
tork lbft:454 @ 5200

BU MUDUR...
View user's profile
nitrullah

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 9:01 am Reply with quoteBack to top

Bahadır hocam tekil olarak eklenmiş parçalarla total hp ne çıkar bir yorum yapamıycam daha tecrübeli arkadaşlar belki bir yorum yapabilir ama LT4 enjeksiyonlu ve haliyle throttle body si olan bir motor. Google a LT4 yazın zaten dış görünüşünde LT1 den sadece kırmızı manifoldun fark ettiğini görürsünüz. Benim bildiğim seri üretim en hızlı atmosferik LT makinalar Callaway supernatural camaro (4th gen 420hp sanırsam), LT4 makina 330hp C4 gransport, 30th camaro ve firehawk TA, birde LT5 C4 ZR1 motoru 450hp ki son motor 32 valve ve üstten egzantrikli çok eknik bir motordur. Yani tutalı rölanti aralığı olan, gündeye kullanılabilen, aşırı beslemesi olmayan bir 350 sanırım 520 hp vermez. Ama elindeki kombinasyon 300hp üzeridir sanırsam.

Selamlar
View user's profile
lowrider

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 9:33 am Reply with quoteBack to top

Motor Tr de toplanırsa ve bizim ülkemizde ki düşük oktanlı benzinle biraz zor alır. AFR silindir kapakları en yüksek flow değerlerine sahip ve 7000devir çeviren roller egzantrik ile aşırı besleme olmadan 383 motor 550hpleri görebilir. o listedeki stok rodlar ve pistonlarla çok sağlıklı olacağını düünmüyorum, 500+ hp almak için bu listenin haricinde normalde ıvır zıvır olarak adlandırılan gerek yok denilen bir çok parça daha gerekiyor.
yazmış olduğunuz parçaların da Türkiye maliyeti 10.000$ı geçiyordur .
View user's profileMSN Messenger
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 6:58 pm Reply with quoteBack to top

350 chevy için güzel bir makale
http://www.popularhotrodding.com/enginemasters/articles/smallblockshootout/0606em_350_chevy_bolt_ons/viewall.html
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum