Amerikan club  

Giri or Kayt Ol
•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - san?r?m bela ar?yorum ;-)
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

san?r?m bela ar?yorum ;-) View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
kamaru

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:18 pm Reply with quoteBack to top

Selamlar,
Çok uzun zamand?r bir A.A. sahibi olmay? dü?ünüyordum. Nette dola??rken birkaç gün Önce sitenizi gÖrdüm. Bu iste?im yine depre?ti. Bu konuda çok fazla da bilgim yok aç?kças?. Bunun için yard?mlar?n?za, Önerilerinize ihtiyac?m var.

?imdi; ?Öyle bir araba olsun istiyorum

- Camaro
- Olabildi?ince orjinal gÖrüntüsünde, temiz
- Tamponlar vs nikelajl?
- Çok fazla sorun ç?kartmayan
- Tercihan V8 tabiki sesi güzel olmal?
- Uygun fiyat
- Gündelik kullanmayaca??m

Sorularda sÖyle
- Hangi model, hangi motor vs Önerirsiniz
- Nereden bulabilirim
- Nelere dikkat etmem gerek
- Yoksa ba??ma bela m? al?yorum Wink
- Sonsuz bir kuyuyam? atl?yorum Rolling Eyes

Yard?mlar?n?z için ?imdiden te?ekkürler

kamaru
View user's profile
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardr,Daha iyisi iin reklamlar tklayn...

Posted: 0 Back to top

MUSTANG-GT

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:27 pm Reply with quoteBack to top

selam ben ata uygun bir camaro ar?yorsan 1974 sonras? bulabilirsin.

bulman konusunda sana yard?mc? olabiliriz .ilk Ö?renmen gereken sey sab?rl? olman.
arabada dikkat etmen gereken tek sey kaportad?r.
motor 350 v8 olmas? laz?m .zira cokta sorunde?il araba temiz olsun motor heryerden bulunur
View user's profile
MUSTANG-GT

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 11:28 pm Reply with quoteBack to top

he bide amerikan dipsiz bir kuyudur . yani dibi senin istediklerin ve paranla belirlenir
View user's profile
kamaru

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 12:20 am Reply with quoteBack to top

MUSTANG-GT wrote:
selam ben ata uygun bir camaro ar?yorsan 1974 sonras? bulabilirsin.

bulman konusunda sana yard?mc? olabiliriz .ilk Ö?renmen gereken sey sab?rl? olman.
arabada dikkat etmen gereken tek sey kaportad?r.
motor 350 v8 olmas? laz?m .zira cokta sorunde?il araba temiz olsun motor heryerden bulunur

Yard?mc? olursan?z gerçekten çok sevinirim.

Dipsiz bir kuyu oldu?unun fark?nday?m. Onun için ba??ma bela m? al?yorum diye de dü?ünmüyorum de?il hani Wink

Ben üzerine performans artt?r?c? bir ?ey yapmay? dü?ünmüyorum (en az?ndan ?imdilik) ama ileride ne olur bilemem.

Benim beklentim sadece ho? homurtulu ve ho? gÖrünü?lü bir araba ile gezinti yapmak. drag mrag bizden geçti :-(
View user's profile
Sundancekid
Site Admin
Site Admin

Location: I made my bone when you were going out with cheerleaders !

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 2:05 am Reply with quoteBack to top

camaro, chevy, ford, dodge ne oldu?u çok Önemli de?il. Öncelikle bu arabalar? gerçekten çok sevdi?ine emin olmal?s?n. kar??na ç?kacak arabayla ilgili s?k?nt?lar?, insanlarla ilgili sorunlar?, ustalarla ilgili ar?zalar? "bela" olarak gÖreceksen hiç giri?me bu i?e. çünkü bir sürü muhtemel bela var ba??na gelebilecek. tüm amerikan sahiplerinin ba??ndan geçmi? kÖtü hat?ralar? vard?r.
tüm bunlara ra?men bu arabalara biniyorsak dikenine katlanacak kadar ba?l? oldu?umuz için. e?er sen de bizim gibi dü?ünüyorsan, burada bir sürü insan var sana yard?mc? olabilecek. düzgün bir arabayla da yola ba?larsan, ufak tefek s?k?nt?larla pa?a pa?a gezer, keyfini sürersin.
View user's profileVisit poster's websiteICQ Number
kamaru

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 2:24 am Reply with quoteBack to top

Sundancekid wrote:
düzgün bir arabayla da yola ba?larsan, ufak tefek s?k?nt?larla pa?a pa?a gezer, keyfini sürersin.

??te benim de istedi?imtam bu.

"düzgün bir arabayla yola ba?lamak"

Tan?d???m eski bir usta "arabac?l?k= araba c?l?k" derdi. Ne tür araba kullan?rsan kullan her zaman ba??na bir?eyler gelecektir. Sonuçta mekanik...
View user's profile
ali

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 2:36 am Reply with quoteBack to top

kapal? garaj?n yoksa ve çook sevmiyorsan amerikanlar? hiç bula?ma derim. güzel paran varsa al, ama satarken kar yapmay? dü?ünme! eski amerikana gireceksen zaman?nla beraber paran?da haz?rla! bu arada 10 milyara güzel araba al?pta 20 milyar para harcay?p 80 000-90 000$ usdye satar?m gibi dü?ünürsende harcad???n 30 a yan derim... i?te amerikanc?l???n Özeti Smile kar??l?ks?z sevgi bu ...
View user's profileAIM AddressYahoo Messenger
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 3:07 pm Reply with quoteBack to top

Ali güzel Özetlemi? diyecek bi?e yok.bence ucuz al?p para harcamaktansa biraz daha paran? olgunla?t?r?p iyi bi?e kovalaman daha mant?kl?.
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
kamaru

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 3:39 pm Reply with quoteBack to top

tayfunburc wrote:
Ali güzel Özetlemi? diyecek bi?e yok.bence ucuz al?p para harcamaktansa biraz daha paran? olgunla?t?r?p iyi bi?e kovalaman daha mant?kl?.

Peki bu i?in bütçesi ne olur? Ne kadar olgunla?t?rmak gerek?
View user's profile
cobra
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 4:19 pm Reply with quoteBack to top

Klasik i?ine girmeyeceksen neo-klasiklerle ba?la bu arabalar ucuzdur.

Yani 1974 sonras? bir araba alacaks?n. 1981e kadar uzanabilirsin.

Bu arabalar?n de?eri yok! Yani ne bulursan onu al?rs?n. Yak?n zamanda ali'ler(ceren usta ve ali Smile) 1976 oldu?unu sand???m bir Monte Carlo'yu 5-6 bin ytl civar?na alm??lar. Araban?n her parças? içindeymi?, çal???yormu? ve çok iyi durumdaym??. Do?rudur, bÖyle arabalar var.

Fiyat? senin arama ve bulma becerin + pazarl?k yetene?ine kal?yor...

Motor modifikasyonu insan? s?n?rlar içerisindeki bir güç ile yetindi?in zaman çok pahal? de?il o yüzden en çok korktu?unu zannetti?in motor i?i en az korkaca??n ?ey olsun!

Sen yeterki iyi bir otomobil bul...

Klasik i?ine gireceksen 60l? y?llardan bir araba bulacaks?n... Bunlardan az var ve ço?u bilinir. Bilinen güzel bir otomobil ise 20K dolarlardan ba?lay?p 30-35k ya kadar gidiyor.

Veya Modern amerikan otomobili alabilirsin. Arad???n kriterlerin bir tek nikelaj tampon olmayan gerisi ayn? olan bir tür olarak gÖr bunlar?... 1994 ve sonras? Camaro, Mustang ve benzer otomobilleri 15k dolardan ba?layan fiyatlarla mevcut...

Bu arabalar hakk?nda bilgi alaca??n yerler belli:

RSMotors- Timo (klasik, modern, neo-klasik bulunmaz! genelde çok az bulunan klasikler ve egzotik yeni amerikanlar burda bulunur...)
Asperformans -Kel ?stemi veya Behiç (her tip araç hakk?nda bilgilidirler, neo-klasikler için uygun adres! Parçalar?da bunlar getiriyor. Vip ithalat? vs bunlara devretti?i için birle?mi? gibi oldular, buras? merkez gibi bir yer oldu...)
VetteSS- Burak Atak (modern araçlar?n modifikasyonu ve parçalar? burdan sÖyleniyor. Az da olsa de?erli eski klasik araçlarda gelip gidiyor. Maslak'ta mühim bir nokta.)
American Motors- Serkan (modern, klasik: Kendilerinde çok müthi? orjinal araçlar mevcut. Showroomlar?n? bir gÖrüp dola?man laz?m.)

Buralar ara?t?rmalar?na ba?layaca??n noktalar olsun. Gitti?inde ciddi olup olmad???n? pat diye anlarlar Smile
View user's profile
thunderbirdkaan

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 12:39 am Reply with quoteBack to top

ufuk ben?m arabadanda ucuza bulursan haberver lan Laughing
View user's profileMSN Messenger
thunderbirdkaan

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 12:40 am Reply with quoteBack to top

ufuk kardes?m ben?m ulke rehber? g?b? be ne nerde b?l?r dunyay? b?l?r be
View user's profileMSN Messenger
kamaru

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 2:48 pm Reply with quoteBack to top

72camaro wrote:
81 MODEL ÇOK TEM?Z 5B?N M?LDE ?LK BOYASI ÜZE?RNDE B?R CAMARO VAR DIR.F?YATI 11USD.?LG?LEN?RSEN?Z SAH?B?YLE B?RARAYA GET?R?R?M.

Çok makbule geçer. Ne zaman? Nas?l, nerede?
View user's profile
kamaru

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 2:52 pm Reply with quoteBack to top

Arkada?lar,

?lginize, yorumlar?n?za gerçekten çok te?ekkür ederim. Özellikle cobra'n?n Özeti çok ayd?nlat?c? oldu.

Duydu?unuz, bildi?iniz arabalar? iletirsenz sevinirim.

Te?ekkürler
View user's profile
AYBARS
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 8:08 pm Reply with quoteBack to top

Baska bir ayr?nt?da ki bence en onemlisidir,isteklerinden tamamiyle emin olduktan sonra bir araç seçmendir.Bu arada amerikan arabas? ile dusunceleriniz ve fikirleriniz tam olarak nedir bilmiyoruz ama,genel olarak ozetlemek gerekirse 2000 model oncesi hemen hemen butun amerikanlar ekonomik omurlerini tamamlam?st?r.Yani 97 model bir camaro bile sizi sinir edecek bir cok sorun ç?kar?r.Sebep nedir derseniz;kalitesizlik,yolsartlar? ve kullan?md?r.
Eskiler hala soyler,tank gibi araba,sac? su kadar kal?n,yayla gibi araba 200 le viraja gir bir bok olmaz diye.Bunlar?n hepsi deli saçmas?d?r.
Bana soracak olursan?z 2000 sonras? bir amerikan alman?z? oneririm.Tabi bu para ilede cok alakal? bir durum.2006 model c6 corvette 60000$ civar?nda abd de sat?l?yorken Turkiyede 1400000$a abiler sat?? fiyat? koyuyorlar.Suan gotu boklu denir ki ben gotu makasl? diyecem corvettein 2000 modelini 50-60000 euroya satmak isteyen galeriler mevcut.
Size cok daha iyi bir onerim var.Oda amerikan arabas? olan bir arkadas.Atasozü:En iyi amerikan arkada??m?n amerikan?d?r.
View user's profile
kamaru

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 11:32 pm Reply with quoteBack to top

72camaro wrote:
81 MODEL ÇOK TEM?Z 5B?N M?LDE ?LK BOYASI ÜZE?RNDE B?R CAMARO VAR DIR.F?YATI 11USD.?LG?LEN?RSEN?Z SAH?B?YLE B?RARAYA GET?R?R?M.

72camaro sensen bir i?aret bekliyorum. Forumlarda yazd?klar?ndan Asperformastan oldu?unu tahmin ediyorum. Ama ismini bir türlü ç?karamad?m. ?smini de yazarsan hemen Asperformanstan arar?m.

Bu arada benim ad?m Türker
View user's profile
cobra
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 12:58 am Reply with quoteBack to top

thunderbirdkaan wrote:
ufuk kardes?m ben?m ulke rehber? g?b? be ne nerde b?l?r dunyay? b?l?r be

ulan senin arabandan bitane daha vard? da yand?yd? galiba, hatta ondan bi?eyler almaya gittiydikde bulamad?m?yd?k veya Öle bi?eyler tam da hat?rlam?yorum... Laughing

Onun d???nda yok be ba?ka bitane!

Biz zaten gidip ba?ka olmayan?ndan buluruz ba??m?za i? açar?z:

Allah?n 81 Thunderbird'ü, allah?n 65 CHevelle'i Shocked

Bide gidip Studebaker filan alsayd?k veya Packard filan da iyice i?imiz zorla?sayd?! Laughing Yok o sizin kar??daki Cadillac'? alsayd?kda kaçsayd?! Ben gidip yine Cobra ald?m normal bi?ey niyetine Laughing

Gidip alamad?k dimi ?Öle 2 tane 74 Camaro veya Firebird veya olan bi?iy, yok.

Bi hayat?nda ?Öle girip dükkana kendine bi ka?, stop filan alabildinmi be :x ben alamad?m :... sende alamad?n :....

Bide bana laf ediyo! Tencere dibin kara! Seninki benden kara!

Yani Türker karde?im Ben ve thunderbird Kaan'dan kendine Örnek alma! Araba al?rken o tip ?eylere tikkat et...
View user's profile
Mehmet_V8

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 3:23 am Reply with quoteBack to top

bahsedilen araç gayet güzel ho? gri siyah,rakamda mant?kl? o araba için,acilen istemihanla irtibata geç türker

kamaru wrote:
72camaro wrote:

72camaro sensen bir i?aret bekliyorum. Forumlarda yazd?klar?ndan Asperformastan oldu?unu tahmin ediyorum. Ama ismini bir türlü ç?karamad?m. ?smini de yazarsan hemen Asperformanstan arar?m.

View user's profile
cobra
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 12:50 pm Reply with quoteBack to top

AYBARS wrote:
Baska bir ayr?nt?da ki bence en onemlisidir,isteklerinden tamamiyle emin olduktan sonra bir araç seçmendir.Bu arada amerikan arabas? ile dusunceleriniz ve fikirleriniz tam olarak nedir bilmiyoruz ama,genel olarak ozetlemek gerekirse 2000 model oncesi hemen hemen butun amerikanlar ekonomik omurlerini tamamlam?st?r.Yani 97 model bir camaro bile sizi sinir edecek bir cok sorun ç?kar?r.Sebep nedir derseniz;kalitesizlik,yolsartlar? ve kullan?md?r.
Eskiler hala soyler,tank gibi araba,sac? su kadar kal?n,yayla gibi araba 200 le viraja gir bir bok olmaz diye.Bunlar?n hepsi deli saçmas?d?r.
Bana soracak olursan?z 2000 sonras? bir amerikan alman?z? oneririm.Tabi bu para ilede cok alakal? bir durum.2006 model c6 corvette 60000$ civar?nda abd de sat?l?yorken Turkiyede 1400000$a abiler sat?? fiyat? koyuyorlar.Suan gotu boklu denir ki ben gotu makasl? diyecem corvettein 2000 modelini 50-60000 euroya satmak isteyen galeriler mevcut.
Size cok daha iyi bir onerim var.Oda amerikan arabas? olan bir arkadas.Atasozü:En iyi amerikan arkada??m?n amerikan?d?r.

kat?l?yorum yaln?z bu al?m i?i ç?kar?lan hacim vergisi sebebiyle de zorla?t?. 1996 ve sonras? bir Amerikan arabas?n?n senelik vergisi 3 milyar üstü oldu?undan parasal bir y???n sorun daha ç?k?yor. Yani 97 model araba al?rken (2000 in alt? her model için geçerli) çok dikkat edip temiz bir araba almak gerekiyor.
View user's profile
cobra
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 12:56 pm Reply with quoteBack to top

Mehmet_V8 wrote:
bahsedilen araç gayet güzel ho? gri siyah,rakamda mant?kl? o araba için,acilen istemihanla irtibata geç türker

kamaru wrote:
72camaro wrote:

türker, bu araba süper gibi gÖzüktü bana, arasan iyi olur Asperformans?. Bunlar?n temizini bulmak zordur ama san?r?m bu gayet güzel...
View user's profile
fatih demirkiran

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 12:26 pm Reply with quoteBack to top

selam merhaba ben fatih 1990 model te type camarom var istersen anla??r?z komple boya yapt?rd?m dÖ?emelerin elden geçmesi gerek sana yard?mc? ola bilirim araç tamamiyle orjinal darbesiz satl?klar bÖlümünde ilan?m var e-posta otofenis@hotmail.com
View user's profile
kamaru

PostPosted: Sat Mar 04, 2006 3:43 am Reply with quoteBack to top

Tekrar merhabalar,

Aranan kan bulunmu?tur Smile Damardan al?nm??t?r. Art?k bir 74 Z28 sahibi olunmu?tur. Tor tor gezilmektedir Smile Smile

Herkese (Özellikle Mehmet'e) çok te?ekkür ederim.
View user's profile
elanor

PostPosted: Sat Mar 04, 2006 10:28 am Reply with quoteBack to top

kamaru wrote:
Tekrar merhabalar,

Aranan kan bulunmu?tur Smile Damardan al?nm??t?r. Art?k bir 74 Z28 sahibi olunmu?tur. Tor tor gezilmektedir Smile Smile

Hadi hay?rl? olsun Laughing .Bi ara resimlerinide koy siteye Smile
View user's profileSend e-mailMSN Messenger
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Sat Mar 04, 2006 10:58 am Reply with quoteBack to top

kamaru wrote:
Tekrar merhabalar,

Hay?rl? olsun güle güle bin.
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
ozz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Sat Mar 04, 2006 3:43 pm Reply with quoteBack to top

kazs?z belas?z güle güle kullan...
View user's profile
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic