Amerikan club  

Giri or Kayt Ol
•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - süper benzin
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

süper benzin View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
hakandag

PostPosted: Sun Mar 11, 2007 1:22 am Reply with quoteBack to top

arkada?lar, bu ak?am a rabay? ç?kart?psilip birtur atal?m birazda benzin koyal?m dedik 3 istasyona bakt?k süper benzin kald?r?lm?? yok dediler bereket geçen seneden yar?m depoya yak?n varda dola?t?k ve garaja çektik Ö?renmek istedi?im hangi benzini kullanaca??z üstadlar?n Önerilerine verece?i bilgilere ihtiyaç var diye dü?ünüyorum acil bilgiiii Rolling Eyes Ayr?ca istanbulda tam amerikanla gezme havas? ya?mur yok çamur yok hava serin hararet yaparm? derdi yok bu ak?am çok keyif ald?m rabas?n? ç?karmayanlara tavsiye trafik derdide olmas?n diyorsan?z ak?am 20: 30 DAN sonra ideal :wink:
View user's profile
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardr,Daha iyisi iin reklamlar tklayn...

Posted: 0 Back to top

dervish

PostPosted: Sun Mar 11, 2007 2:22 am Reply with quoteBack to top

olsa da hergün gezsek,çamurunu pisli?ini temizlemeye haz?r?m Smile Sad
View user's profileSend e-mailYahoo MessengerMSN Messenger
hakandag

PostPosted: Sun Mar 11, 2007 6:49 pm Reply with quoteBack to top

dilerim sizinde en k?sa zamanda olur :wink:
View user's profile
hakandag

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 12:44 am Reply with quoteBack to top

arkada?lar kimse bir?ey yazmad? nneden?? süper benzin yoksa ne alaca??z 95mi 98 mi ?? bir ara total istasyonlar?nda bedelsiz katk? verip kur?unsuz koyuyorlarm?? ama ?imdi oda yokmu? bilgisi olan varm? ?? kimse benzin alm?yormu Rolling Eyes
View user's profile
siberbunak

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 1:10 am Reply with quoteBack to top

Otomobilin GM ise ve 1974 ve sonras? ise mazot d???nda ne bulursan kullanabilirsin. 1973 ve Öncesi ise o bahsetti?in katk? maddesini kullanmak ?art?yla ne istersen kullanabilirsin.

GM de?il ise yorum yapamam.

74 Camaro Z28 de normal benzin kullan?yordum. Kald?r?l?nca Kur?unsuz Süper'e geçtim.

Silindir kapaklar?ndaki sübap yuvalar? sertle?tirilmi? cinsten ise kur?unsuz benzin kullan?labilir. GM silindir kapaklar? 1974 den itibaren bu ?ekilde imal edilmi?tir.
View user's profileSend e-mailMSN Messenger
cadillacgage

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 2:10 pm Reply with quoteBack to top

super benzin yoksa , diger benzinler araca zarar veriyorsa..
gaz kullan?lmal? ?
gaz m? daha cok zararl?? dige benzinler mi?
View user's profileSend e-mail
cobra
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 2:20 pm Reply with quoteBack to top

Araban?zda kapak yeni ise sübaplar çelik ise ve subap yuvalar? sertle?tirilmi?se kur?unsuz kullan?n hiçbir?ey olmaaz.

Amma flatheadiniz varsa ona edelbrock kapak al?p bloktaki sübaplar? çelik tak?p yine kur?unsuz koyabilirsiniz Smile Zaten elimiz arabalar?n üstünde kur?unsuz en dü?ük oktanl? ne varsa onu koyun benzin iyi art?k...

Araçlar?n?z 10-11 sk??t?rman?n üstünde ise 98 100 oktana geçebilirsiniz...
View user's profile
hakandag

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 8:25 pm Reply with quoteBack to top

arabam 1964 olsmobile v8 330 s?tandart ,1956 chevrolet --Öyleyse kur?unsuz zararl?m?, katk?y?da pompac?ya sordum anlamad? ?a??rd?m kald?m bir arkada?ta baz? istasyonlarda halan süper benzin var oldu?unu sÖyledi ama ?imdilik ya sonra Shocked
View user's profile
AYBARS
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 10:43 pm Reply with quoteBack to top

Oldsmobile'in s?k??t?rmas? yanl?? hat?rlam?yorsam 10.5 dir.98 oktan veya shell de sat?lan 100 oktan? kullanman?z? tavsiye ederim.?ki arbana?zda kur?unsuz benzine gÖre dizayn edilmedi?i için piyasada sat?lan katk?lardan deveml? yan?n?zda bulundurman?z gerekir.Bu katk?lar dan e?er bulursan?z içinde kur?un tetratil olan?n? seçin.Katalatik konvertÖrlü araçlara uygun olan katk?lar var.Bunlar genelde kur?un içermiyor.
Aybars
View user's profile
ponti_mania

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:12 pm Reply with quoteBack to top

yaaa beylerrr bugun 20 yas ve ustu otolar trafikten men edilcek filan die bi?iiler duydum.. hatta tasar?? haftaya gorusulcekmi?? meclistee!!!trafi?e vedaa m? ed?yoruz yoksa ben kotu bi ruyaa m? goruorum:(biirilerii noolur bi?iii solesinn
View user's profile
CENGAVER

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:22 pm Reply with quoteBack to top

kim demi? lan onu bu devlet varya benim Ölümü çiynedikten sonra men eder arabam? vermiyorum karde?im mal benim de?ilmi amerikada kullan?l?yo bu arabalar bizimkiler kim oluyoda trafikten men ediyo
View user's profile
CENGAVER

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:27 pm Reply with quoteBack to top

nerde gÖrdün nerden duydun onuda bi sÖle okadar k?ymetli arabalar var adam 100 bin dolar dan fazla para harcam?? ne olacak gidecekmi yani paras? adam?n çok saçma olmaz bence yapamazlar Öle bi?ey
View user's profile
ponti_mania

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:27 pm Reply with quoteBack to top

yaaa i?lerii guclerriii kalmad??? antika otolar? men edecek akl?? s?raa...mumkunat?? olamass yaniii dusunsenee mal senin mal?n ustunde gazlad??n yollar senin benim paramla yap?ls?n sonraa kalk senin oton 20 ya? üstüü sen otur yerindeee..aklaa mant??aa ayk?r?? bolee bi?iii...
View user's profile
CENGAVER

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:38 pm Reply with quoteBack to top

abi ara?t?r?r?z olmaz Öle ?ey Ötv ye benzer bi?ey yaparlar en fazla Ölebi haklar? yok gÖnlünü ferah tut sen
View user's profile
ponti_mania

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:41 pm Reply with quoteBack to top

yaaa otv ye c?kar?rsan yeni arac alman için sana indirim filan bi?ilerr sagl?o devlett ama 20 yas ustu trafikten men denilincee benim beynim dÖndüü...nas??? tam bilgi sahibi olacaz bendee sas?rd?mSad
View user's profile
CENGAVER

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 11:44 pm Reply with quoteBack to top

ya bilmiyorum ara?t?r?r?z ba?l?km? açsak sorsak ama ben ?imdi sinirleniyorum bÖle gerizekal?lara bizi yÖnetenler bukadar salak olamaz diye ellerim titriyo sinirden bÖle haberler duyunca bi arada vergiyi 2.800 yapm??lard? ozamanda bÖle sinirlenmi?tim ama sonradan dü?ürdüler
View user's profile
tayfunburc
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

PostPosted: Fri Mar 16, 2007 12:14 pm Reply with quoteBack to top

Hemen tela? yapmay?n?z daha Öncede gundeme geldi ama bi?e ç?kmad?.
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
acemi

PostPosted: Fri Mar 16, 2007 5:17 pm Reply with quoteBack to top

buralardada yok bende kur?unsuz kullan?yorum
?imdilik s?k?nt? yokçok ?ükür
View user's profileSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN Messenger
ponti_mania

PostPosted: Fri Mar 16, 2007 6:32 pm Reply with quoteBack to top

walllaaa cengaverr basl?kk acsan cok ii olr abii bendee tam araba almaya nietlendim tekrar hevesim kursa?mda kald??...yanii bunu yapman?n hiç bii mant??? olamass..trafi?i t?kayan sanki 3-5 novaylaa vosvoss ...senin minibüscun senii sallamasaa,belediyen de bi halt yiyem?osaa bunun faturas??? 20 yas ve ustune mi kesiliooo? harbii sinir bozucuu bi olayy
View user's profile
CENGAVER

PostPosted: Fri Mar 16, 2007 9:23 pm Reply with quoteBack to top

abi sen rahat ol Öle toplu arabalar? alamazlar anca durumu kÖtü araçlar al?rlar dünyan?n hangi ülkesinde gÖrülmü? bÖle bi i? sen tut antika arabay? al çÖpe at olmaz haberi nerden duydun onuda yaz da ona gÖre teselli edelim seni inanmican sen yoksa testten falan geçirirler arabalar? rahat ol
View user's profile
haldic

PostPosted: Fri Mar 16, 2007 9:49 pm Reply with quoteBack to top

Benim dinledi?im haberde ÖTV ç?k?p trafikde kullan?lan araçlardan bahsediyorlard?, 1 aleti ÖTV yapt?nm? imha edilmesini de sa?lamay? amaçlayan 1 karardan bahsediyorlard?, ilk anda bende tutu?mu?tum,

Bakt?k Öyle bi?iye yeltendiler Wonderland yerine TBMM bahçesinde mangal yapar?k,
View user's profile
CENGAVER

PostPosted: Fri Mar 16, 2007 10:28 pm Reply with quoteBack to top

yok be abicim yapmazlar mangal yapmayada gerek kalmaz
okadar klasik araçlar var de?eri en lüks s?f?r araçlardan pahal? onlar?dam? çÖp edicekler araba yabanc? araba firmalar? ayaklan?r anas?n? sat?yim hem googleye yaz?nca ç?k?yo ordan okudum senin dedi?in gibi bizi ?rgalam?yo isteyen verecekmi? Önceki gibi isteyen googleden habere bakabilir
View user's profile
zazu

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 12:55 pm Reply with quoteBack to top

s?k??t?rma oran?na gÖre dü?ündü?ümüzde amerikan araçlar? 98-100 oktan? rahat yakabilir ama üretim ?artlar?n? dü?ündü?ümüzde o arabalar?n avans ayarlar? bildi?im kadar?yla 93 oktana gÖre. yüksek oktanla avans vurmas? kaç?n?lmaz. Bizim 64 bel-air'e katk? maddesiyle beraber opet 95 koyuyoruz.
View user's profileSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
KUZEY55

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 9:22 pm Reply with quoteBack to top

selam.shell süper plus ad?nda katk?l? kur?unsuz üretiyor.ben uzun zamand?r onu kullan?yorum.fakat bütün shellerde bulunmuyor.gÖztepe ssk kar??s? ve ersÖzlünün oradaki shellde bulunuyor
View user's profile
hakandag

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 9:36 pm Reply with quoteBack to top

yanl?? anlam?yorsam sell süper plus katk?l? kur?unsuz- süper benzin yerinemi sat?l?yor ? ayr?ca kas?mpa?adan okmeydana ç?kan çevre yolun sag?ndaki bp istasyonda süper benzin halan var Idea
View user's profile
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum