Amerikan club  

Giri or Kayt Ol
•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - tuþu vites hakkýnda.
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

tuþu vites hakkýnda. View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
yesterday

PostPosted: Mon May 21, 2007 12:01 pm Reply with quoteBack to top

arkadaþlar hep merak ettim.ama kullanmak nasip olmadý.bu tuþlu vites nasýl bir mekanizma?nelerden oluþur?çok sýk arýza yaparmý?bazý marka ve modellerde kullanýlmýþ fakat devamý gelmemiþ.pek tutulmadý galiba.veya devamý olmayýþýnýn baþka nedenleri varmý?birde tamirininden kimler anlar bunun.bu iþ beni çok fazla gýdýklýyor.marka ve modele bakmaksýzýn tuþlu vites bir araç alýcam neredeyse.
View user's profile
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardr,Daha iyisi iin reklamlar tklayn...

Posted: 0 Back to top

Sundancekid
Site Admin
Site Admin

Location: I made my bone when you were going out with cheerleaders !

PostPosted: Mon May 21, 2007 12:44 pm Reply with quoteBack to top

tuþlu vites, mopar grubunun bir dÖnem çok kullandýgý bir sistem, diger markalarda var mý bilmiyorum. bizde 63 fury var (biraderin arabasý Smile, tuþlu otomatik. çalýþmasý güzel; "arabanýn vitesi ne yerde, ne kolda, nasýl vites degiþiyor" diye soran mahallenin çocuklarýna, "bu araba Öne bakarsan Öne, arkaya bakarsan arkaya gider" diye takýlma imkaný da veriyor. Laughing
mekanizmalarý, çalýþma þekli konusunda pek bir þey bilmiyorum ama araþtýrýrým. Smile
View user's profileVisit poster's websiteICQ Number
yesterday

PostPosted: Mon May 21, 2007 1:18 pm Reply with quoteBack to top

mustang wrote:
dart lardada var
kullandýmm biraz garip geliyor insana ama degiþik bide konulan yer biraz kÖtü sanki ara konsolda bir yerde olsa daha güzel olucak gibi..
arýza cýkardýgýný pek duymadým ama illaki vardýr bide tabi arýza cýksa kim yapýcak ?

su an amerikada yeni bir kit cýktý bu sistem her arabaya uygulanabiliyor hatta opsiyonel olrak bir kit daha var direksiyona takýlýyor ve ayný f1 arabalardaki gibi direksiyonun altýndan kollu oluyor baya kullanýþlý fiyatlar düþerse ben mustang yapýcam

dogrudur.agýrlýklý dodge plymouth grubunda var.birde ford'un efsane modellerinden E D S E L'de oldugunu biliyorum.bazýlarýnda torpidoda direksiyonun solunda,bazýlarýnda direksiyon gÖbeginde.GM'de yok herhalde.ama o yýllarda müthiþ bir teknoloji.kimbilir ne yankýlar yapmýþtýr piyasada.
View user's profile
yesterday

PostPosted: Mon May 21, 2007 1:27 pm Reply with quoteBack to top

Sundancekid wrote:
tuþlu vites, mopar grubunun bir dÖnem çok kullandýgý bir sistem, diger markalarda var mý bilmiyorum. bizde 63 fury var (biraderin arabasý Smile, tuþlu otomatik. çalýþmasý güzel; "arabanýn vitesi ne yerde, ne kolda, nasýl vites degiþiyor" diye soran mahallenin çocuklarýna, "bu araba Öne bakarsan Öne, arkaya bakarsan arkaya gider" diye takýlma imkaný da veriyor. Laughing
mekanizmalarý, çalýþma þekli konusunda pek bir þey bilmiyorum ama araþtýrýrým. Smile

dolapdere'de kýrmýzýda dururken 1957 plymouth fury'de gÖrmüþtüm.yakýndan bakmadým ama araç þu an ersÖzlü'de satýlýk var o galiba.
View user's profile
gtagucu

PostPosted: Mon May 21, 2007 1:28 pm Reply with quoteBack to top

mustang wrote:

su an amerikada yeni bir kit cýktý bu sistem her arabaya uygulanabiliyor hatta opsiyonel olrak bir kit daha var direksiyona takýlýyor ve ayný f1 arabalardaki gibi direksiyonun altýndan kollu oluyor baya kullanýþlý fiyatlar düþerse ben mustang yapýcam

Bu kit hakkýnda ayrýntýlý bilgi bulabilecegim link vermen mümkün mü? Merak ettim nasýl birþeymiþ.
View user's profileMSN Messenger
Sundancekid
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Mon May 21, 2007 1:47 pm Reply with quoteBack to top

yesterday wrote:
Sundancekid wrote:

dolapdere'de kýrmýzýda dururken 1957 plymouth fury'de gÖrmüþtüm.yakýndan bakmadým ama araç þu an ersÖzlü'de satýlýk var o galiba.

yok o degil, araba satýlýk degil; linkte gÖrebilirsiniz:

http://www.cardomain.com/ride/2256958/2
yesterday

PostPosted: Mon May 21, 2007 1:56 pm Reply with quoteBack to top

Sundancekid wrote:
yesterday wrote:
Sundancekid wrote:

yok o degil, araba satýlýk degil; linkte gÖrebilirsiniz:

http://www.cardomain.com/ride/2256958/2

yanlýþ anlaþýlma oldu.ben biraderinizin arabasýný kastetmedim.1957 plymouth fury gÖrdüm demiþtim.sizdekide 63'müþ.gÖrdügüm 1957 plymouth fury'de ersÖzlüde satýlýktý en son.
View user's profile
yesterday

PostPosted: Mon May 21, 2007 2:00 pm Reply with quoteBack to top

bunun dýþýnda ersÖzlü'de birde kýrmýzý fury var satýlýk.62 galiba.ama tuþlumudur bilmiyorum.
View user's profile
Sundancekid
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Mon May 21, 2007 2:01 pm Reply with quoteBack to top

Smile pardon, anlamadým. ersÖzlüdeki araba da epey güzeldi bu arada.
vesekiz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Mon May 21, 2007 3:28 pm Reply with quoteBack to top

Bende 60 model Dodge Seneca vardý.GÖgüste tek tek PRNDLL tuþlarý vardý.Hiç arýza yapmadý.Manevralarda D den R'ye geçmek için koltuktan ileri kaykýlmak hiçde ergonomik degildi.Arkadaþlara "parmak izimle çalýþýyor" diyerek çok egleniyordum.D'ye kendi basmak isteyen uyanýk olunca sol ayagýmla el freni pedalýna basýyordum." Aaa cidden beni tanýmadý yürümüyoo" diye þaþýran çok oldu.Birde elfreni sistemi degiþik,þaftý sýkýþtýran bir sistemdi.Duracagýna yakýn el frenine basýnca 4 teker birden yere yapýþýrdý.(torsion bar süspansiyon).Süperman bile onun kadar karizmatik yere konamazdýSmile
View user's profile
yesterday

PostPosted: Mon May 21, 2007 5:09 pm Reply with quoteBack to top

vesekiz wrote:
Bende 60 model Dodge Seneca vardý.GÖgüste tek tek PRNDLL tuþlarý vardý.Hiç arýza yapmadý.Manevralarda D den R'ye geçmek için koltuktan ileri kaykýlmak hiçde ergonomik degildi.Arkadaþlara "parmak izimle çalýþýyor" diyerek çok egleniyordum.D'ye kendi basmak isteyen uyanýk olunca sol ayagýmla el freni pedalýna basýyordum." Aaa cidden beni tanýmadý yürümüyoo" diye þaþýran çok oldu.Birde elfreni sistemi degiþik,þaftý sýkýþtýran bir sistemdi.Duracagýna yakýn el frenine basýnca 4 teker birden yere yapýþýrdý.(torsion bar süspansiyon).Süperman bile onun kadar karizmatik yere konamazdýSmile

sn.vesekiz acaba tuþlu vites neden yaygýn degildi ve devamý gelmeyip bazý modellerle sýnýrlý kaldý.birde bende 74 landrover var.þaftý sýkýþtýran el freni dediginiz olay ondada mevcut.oda farklý bir olay.
View user's profile
meteorS33

PostPosted: Mon May 21, 2007 7:27 pm Reply with quoteBack to top

arkadaþlar 1979 yýlýnda 2 kapýlý v8 56 plymouth belvedere aracým vardý torpidonun en solunda tuþlu otomatik sistemi vardý 3 yýl kullandým bir sorun olmamýþtý hatýrladýgým tuþa basýnca marþ otomatigi sesine benzer elektrik kumandalý hissi veren bir ses geliyordu selamlar
View user's profile
vesekiz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Mon May 21, 2007 11:56 pm Reply with quoteBack to top

yesterday wrote:
vesekiz wrote:

sn.vesekiz acaba tuþlu vites neden yaygýn degildi ve devamý gelmeyip bazý modellerle sýnýrlý kaldý.birde bende 74 landrover var.þaftý sýkýþtýran el freni dediginiz olay ondada mevcut.oda farklý bir olay.

Arýza yaptýgýný hiç duymadým ama tuþlara uzanmak (hele aciliyet varsa) pek fonksiyonel degildi.
View user's profile
yesterday

PostPosted: Tue May 22, 2007 12:47 pm Reply with quoteBack to top

meteorS33 wrote:
arkadaþlar 1979 yýlýnda 2 kapýlý v8 56 plymouth belvedere aracým vardý torpidonun en solunda tuþlu otomatik sistemi vardý 3 yýl kullandým bir sorun olmamýþtý hatýrladýgým tuþa basýnca marþ otomatigi sesine benzer elektrik kumandalý hissi veren bir ses geliyordu selamlar

sahibinden.com'da vardý.denizli'den.satýldý galiba ilan kalkmýþ.oda sizin bahsettiginiz aracýnýz gibi.56 belvedere tek kapý tuþlu otomatikti.
View user's profile
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum