Amerikan club  

Giri or Kayt Ol
•  Home  •  Downloads  •  Your Account  •  Forums  •

Modules
· Ana Sayfa
· Forumlar
· Siteye Reklam ver
· Siteyi Oner
· Uye Paneli
· youtube
Sitelerimiz
Garaj Ekipmanlari
Sitelerimiz

PHP-Nuke Thailand

MECHWARRIOR4.NET
MECHWARRIOR4.NET

2006 amerikancilar.com

googleadsense
amerikancilar.com :: View topic - EKSOZ !!! DALGA GEÇMEYÝN 8 CÝLER ÝMKANLAR BU YAPCA
 Forum FAQ  •  Search  •  Memberlist  •  Usergroups   •  Register  •  Profile  •  Log in to check your private messages  •  Log in

Google

EKSOZ !!! DALGA GEÇMEYÝN 8 CÝLER ÝMKANLAR BU YAPCA View next topic
View previous topic
Post new topicReply to topic
Author Message
chevy001

PostPosted: Tue Mar 25, 2008 3:26 pm Reply with quoteBack to top

kardeþerim 235 düz altý impalam var nasýl yapsak birebir mümkün degil ama güzel 8 tokmak homurtusuna benzer bi ses alýnýr bilen varmý
View user's profileSend e-mail
Sitemizin tek geliri burdaki reklamlardr,Daha iyisi iin reklamlar tklayn...

Posted: 0 Back to top

73CAMARO73

PostPosted: Tue Mar 25, 2008 5:48 pm Reply with quoteBack to top

VALLAHI KIMISI 6 SILINDIRE CIFT CIKIS YAPIYOR SES GUZEL OLUYOR.AMA NASIL YAPIOLAR BILMIYORUM.BIZIM ARKADASIN BIRI 6 SILINDIRLI MOTORA HEADERS VE CHERY BOM SAYESINDE 8 SESINI VERMISTI YUTTURDU BIZE 8 DIYE.
View user's profileMSN Messenger
ozz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Tue Mar 25, 2008 6:34 pm Reply with quoteBack to top

eski forumlarý karýstýrýrsanýz bu konuyla ilgili uzun paylaþýmlar bulabilirsiniz
View user's profile
68charger

PostPosted: Tue Mar 25, 2008 6:52 pm Reply with quoteBack to top

amerikanlara degilde ufak arabalara takýlan içinde kelebek olan egzoslar var dýþardan tornavidayla ayarlýyorsun sesi istedigin tona getiriyorsun araþtýr çok kolay bulursun .araþtýrmaktan kasýt sýradan bir egzoscu bile bilir
gTUNerkan

PostPosted: Tue Mar 25, 2008 7:52 pm Reply with quoteBack to top

benim impalada düz 6 .sesine antreman yaptýrdým Smile .arabada benim için en önemlisi egsoz sesidir.arabalarýma zaten ilk modifiyem egsozlan ilgili. Smile egsoz borusunu büyüt susturucularýda dene ses güzelleþiyor istediin seside veriyor
godofdeath

PostPosted: Tue Mar 25, 2008 7:56 pm Reply with quoteBack to top

headers yaptýr kalýn boru koydur tam ortada tek susturucu çift çýkýþý olsun güzel 2 krom kafa bulursun ses hem tok hem hýrýltýlý gelir ben imki böyle headers olsa daha iyi olur ama headers olmadan da oldukça homurtulu Smile o kelebek olayýný bende duymuþtum hýrýltý için düþünülebilir bir sor istersen onu da.
View user's profile
cadillacgage

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 3:01 am Reply with quoteBack to top

geçenlerde arka eksozlardan biri kökünden koptu. sanýrým istedigim sesi elde etmiþ oldum.
CHVYMN

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 3:23 am Reply with quoteBack to top

Daha öncede forumlarda konusu geçmiþti diye hatýrlýyorum.6 dan tam olarak 8 sesi almak pek mümkün degil diye biliyorum.(yanlýþým varsa lütfen düzeltin.)
Ancak varsayým olarak 6 silindirdeki ateþeme sýrasýna göre headers çýkýþarýný ayrý ayrý yaptýrýp alt noktada güzel bir egsoz borusuyla belki istedigine yakýn bir ses alabilirsin diye düþünüyorum.Ama bu sadece bir varsayým,yanlýþ bilgi vermek istemem.

Saygýlarýmla...
View user's profileSend e-mailMSN Messenger
NMD

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 12:25 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaþar sýralý 6 silindir motordan, V8 sesi almak mümkün degildir. Sesi arttýrmak, týnýsýný degiþtirmek, hýrýldamasýný saglamak mümkün ama asla ve asla V8 sesi alýnamaz. Aldým diyenin ya iþitme sorunu vardýr yada hiç V8 sesi duymamýþtýr. Motorun yapýsý geregi bu mümkün degildir, motor V6 derseniz eyvallah derim. Kaldý ki o bile yakýn bir sestir. V8 motorun efsanevi sesini yaratan egzoz subaplarýnýn acýlma zamanlarý arasýndaki farktýr, ne yaparsanýz yapýn 6 silindirli bir motorda bunu oluþturmak mümkün degildir.
chevy001

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 12:40 pm Reply with quoteBack to top

NMD wrote:
Arkadaþar sýralý 6 silindir motordan, V8 sesi almak mümkün degildir. Sesi arttýrmak, týnýsýný degiþtirmek, hýrýldamasýný saglamak mümkün ama asla ve asla V8 sesi alýnamaz. Aldým diyenin ya iþitme sorunu vardýr yada hiç V8 sesi duymamýþtýr. Motorun yapýsý geregi bu mümkün degildir, motor V6 derseniz eyvallah derim. Kaldý ki o bile yakýn bir sestir. V8 motorun efsanevi sesini yaratan egzoz subaplarýnýn acýlma zamanlarý arasýndaki farktýr, ne yaparsanýz yapýn 6 silindirli bir motorda bunu oluþturmak mümkün degildir.
dostum ilgin için teþekkürler 8 tokmak arabada kullandým olmayacagýný bildigim için zaten baþýga dikkat edersen BÝREBÝR OLMASADA ibaresini kullandým yinede sagol
NMD

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 1:35 pm Reply with quoteBack to top

chevy001 wrote:
NMD wrote:
dostum ilgin için teþekkürler 8 tokmak arabada kullandým olmayacagýný bildigim için zaten baþýga dikkat edersen BÝREBÝR OLMASADA ibaresini kullandým yinede sagol

Sen de sagol;)
ozz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 1:38 pm Reply with quoteBack to top

ailemizin egzoscusu son noktayý koydu Very Happy Very Happy Very Happy
View user's profile
camaroferit

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 1:42 pm Reply with quoteBack to top

ozz wrote:

+++++1000000000000000000000000000 HER ZAMAN SÖLERÝM HER AMERÝKAN ARABASI OLAN SERDAR KARDEÞÝMLE KESÝNLÝKLE TANIÞMALI VE ÇAY ÝÇMEYE GÝTMELÝ.. Laughing Laughing
View user's profile
camaroferit

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 1:44 pm Reply with quoteBack to top

camaroferit wrote:
ozz wrote:

+++++1000000000000000000000000000 HER ZAMAN SÖLERÝM HER AMERÝKAN ARABASI OLAN SERDAR KARDEÞÝMLE KESÝNLÝKLE TANIÞMALI VE ÇAY ÝÇMEYE GÝTMELÝ.. Laughing Laughing

ha buarada serdar beni tanýyamzýsn bu isimden ama bu bizim ufaklýgýn adresi laptop ondaydý ve açýkmýþ bende yazdým ben kenan
View user's profile
ozz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 2:29 pm Reply with quoteBack to top

ben istanbula gelirsem beni cayla kandýramazsýn serdarrrrr Very Happy Very Happy Very Happy
View user's profile
lowrider

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 2:45 pm Reply with quoteBack to top

ozz wrote:
ben istanbula gelirsem beni cayla kandýramazsýn serdarrrrr Very Happy Very Happy Very Happy

Aman abi böyle dersen ilaçlý gazozla kandýrýr Smile
Sundancekid
Site Admin
Site Admin

Location: I made my bone when you were going out with cheerleaders !

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 4:05 pm Reply with quoteBack to top

flowmaster 40 serisi gibi agresif, ses seviyesi yüksek bir susturucu takýp, susturucudan sonra da boru kullanmazsan arabanýn sesinden daha fazla keyif alabilirsin, elbette sekiz sesi olamaz o ayrý konu.
bu arada çok geniþ çaplý boru kullanýrsan, zaten devir çevirmeyen, halim selim altý silindir makinen alt devirlerde tork kaybeder, hiç yürümez. keza böyle bir makinede headers da bir esprisi olmayan parçadýr.
dedigim gibi paraya kýyýp güzel bir susturucu alýp devam et, zamanýnda ben de öyle yapmýþtým. ;)
View user's profileVisit poster's websiteICQ Number
NMD

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 9:02 pm Reply with quoteBack to top

Sundancekid wrote:
flowmaster 40 serisi gibi agresif, ses seviyesi yüksek bir susturucu takýp, susturucudan sonra da boru kullanmazsan arabanýn sesinden daha fazla keyif alabilirsin, elbette sekiz sesi olamaz o ayrý konu.
bu arada çok geniþ çaplý boru kullanýrsan, zaten devir çevirmeyen, halim selim altý silindir makinen alt devirlerde tork kaybeder, hiç yürümez. keza böyle bir makinede headers da bir esprisi olmayan parçadýr.
dedigim gibi paraya kýyýp güzel bir susturucu alýp devam et, zamanýnda ben de öyle yapmýþtým. ;)

Dogru yol;)
NMD

PostPosted: Wed Mar 26, 2008 9:06 pm Reply with quoteBack to top

Kenan abicim teþekkür ederim, özgür&özgür, c.tesi ilaçlý gazoz partisi veriyorum hepiniz davetlisiniz, için için iyi gelicek;)
Sundancekid
Site Admin
Site Admin

Location: I made my bone when you were going out with cheerleaders !

PostPosted: Thu Mar 27, 2008 12:48 am Reply with quoteBack to top

NMD wrote:
Sundancekid wrote:

Dogru yol;)

olmadý serdar üstadýn vardýr alternatif çözümleri. Smile
View user's profileVisit poster's websiteICQ Number
NMD

PostPosted: Thu Mar 27, 2008 3:27 pm Reply with quoteBack to top

Burak tercihin gerçekten dogru, standart sýralý 6 için headers cidden gereksiz, egzoz sisteminde yapýlabilecek alternatifler var ancak maliyet/verim oranýda yüksek olur yani harcanacak paraya bence degmez. Avustralyada Holdenlerde sýra altý gm motorlarý çok fazla kullanýlmýþ, günümüzde sýralý 6 için en fazla performans parçalarýda orada. Türkiye de bildigim kadarýyla sýralý 6 modifiyesi ile bi zamanlar Þükrü abi ugraþmýþtý. Eger yapýlabilcek basit modlardan bahsederse belki ozaman bu tip egzoz uygulamalarý daha verimli olup anlam kazanýr.
kenancanitezer

PostPosted: Thu Mar 27, 2008 5:19 pm Reply with quoteBack to top

NMD wrote:
Kenan abicim teþekkür ederim, özgür&özgür, c.tesi ilaçlý gazoz partisi veriyorum hepiniz davetlisiniz, için için iyi gelicek;)

Saol serdarým vakit bulursam gelirim gazoz içmeye haaa unutmadan nuri alçoda gelsin ehehe Evil or Very Mad Wink Twisted Evil Laughing
View user's profile
NMD

PostPosted: Thu Mar 27, 2008 5:40 pm Reply with quoteBack to top

kenancanitezer wrote:
NMD wrote:

Saol serdarým vakit bulursam gelirim gazoz içmeye haaa unutmadan nuri alçoda gelsin ehehe Evil or Very Mad Wink Twisted Evil Laughing

Beklerim abicim, maalesef Nuri abi rahatsýzmýþ ama yegeni burada, Rafet Alço Twisted Evil
skunk

PostPosted: Thu Mar 27, 2008 10:19 pm Reply with quoteBack to top

Serdar hocam;
benim düz 6 silindirden "Lada Samara" sesi çýkartmak istiyorum becerebilir misin???
View user's profile
kenancanitezer

PostPosted: Fri Mar 28, 2008 1:29 pm Reply with quoteBack to top

NMD wrote:
kenancanitezer wrote:
NMD wrote:

Beklerim abicim, maalesef Nuri abi rahatsýzmýþ ama yegeni burada, Rafet Alço Twisted Evil
Twisted Evil Razz Laughing Twisted Evil
View user's profile
Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
View previous topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum